احیای مذاکرات تجاری آمریکا و کانادا

1 1 1 1 1
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، مذاکرات آمریکا و کانادا برای دستیابی به توافق جدید تجارت آزاد آمریکای شمالی روز جمعه بدون دستیابی به نتیجه مشخصی پایان یافت ولی قرار است هفته آینده از سر گرفته شود.

بر اساس این گزارش کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا در یک کنفرانس خبری در سفارت این کشور در واشنگتن اذعان کرد که هنوز به راهکار مشخصی برای دستیابی به توافق با آمریکا دست پیدا نکرده ایم.

وی گفت: ما به همکاری ادامه می دهیم و در حال دستیابی به پیشرفت هستیم ولی هنوز به توافق مورد نظر دست پیدا نکرده ایم. این یک توافق بسیار پیچیده است و ما قصد داریم به همکاری ادامه دهیم.

اظهارات وزیر خارجه کانادا پس از مذاکرات سخت و طاقت فرسای دو طرف بیان شده است. ترامپ تا روز جمعه به کانادا فرصت داده بود تا مذاکرات تجاری با واشنگتن را به نتیجه برساند. این رد شرایطی است که آمریکا و مکزیک پیش از این به توافق تجاری دو جانبه دست یافته اند و اکنون فشارها بر کانادا برای موافقت با درخواست های آمریکا افزایش یافته است.

وزیر خارجه کانادا افزود: برای کانادا تمرکز بر روی دستیابی به یک توافق خوب مهم است و زمانی که به یک توافق خوب برای کانادا دست پیدا کنیم، آن را نهایی خواهیم کرد.

ترامپ پیش از این در مصاحبه با شبکه بلومبر تاکید کرده بود که هیچ امتیازی به کانادا نخواهد داد.

فریلند در پاسخ به این اظهارات گفت: کانادا تنها قراردادی را امضا خواهد کرد که برای این کشور خوب و مناسب باشد. مطمئن هستیم که دستیابی به قرارداد برد برد امکان پذیر است و ما همواره برای محافظت از منافع و ارزش های کانادا آماده هستیم.

وی در پایان تصریح کرد: ما مخالف تعرفه های اعمال شده آمریکا هستیم. این تعرفه ها غیرمنصفانه و غیرقانونی است. این ادعا که صادرات فولاد و آلومینیوم کانادا تهدیدی علیه امنیت ملی آمریکا است، کاملا بی پایه و اساس است

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید