بررسی آخرین شرایط ویزای کار اسپانیا در سال ۲۰۱۸

1 1 1 1 1
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ویزای کار اسپانیا چیست؟

در واقع این ویزا به اتباع خارجی امکان اشتغال در این کشور را می دهد.

البته اتباع کشورهای کل اتحادیه اروپا نیازی به اخذ ویزای کار در اسپانیا ندارند، زیرا به خودی خود اجازه کار در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا (از جمله اسپانیا) را دارند.

شرایط دریافت ویزای کار اسپانیا چیست؟

برای دریافت این ویزا، پیش از هر چیزی باید دعوتنامه کار داشته باشید. پیدا کردن کارفرمایی که بدون مصاحبه حضوری حاضر باشد برای شما دعوتنامه صادر کند چندان آسان نیست، اما با در نظر گرفتن موارد زیر می توانید این کار به مراتب آسانتر خواهد بود.

چگونه دعوتنامه کار پیدا کنیم؟

 1. از معجزه عصر ارتباطات بهره ببرید!! دنیای امروز دنیای ارتباطات است و تلفن های هوشمند معجزه این عصر. از فن آوری ارتباطات برای پیدا کردن دوست های اسپانیایی استفاده کنید و از آن ها راهنمایی بگیرید.
 2. یک رزومه خوب به زبان اسپانیایی تهیه کنید! برای این کار الزاما نیاز نیست به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشید. تنها کافی است رزومه خود را به فارسی تهیه نمایید؛ بقیه کار را به درالترجمه ها بسپارید. در نوشتن روزمه دقت زیادی به خرج بدهید. به سوابق شغلی، سوابق تحصیلی، فهرست مهارت ها و هر نکته ای که بتواند جایگاه شما را به عنوان نیروی کار بالا ببرد اشاره کنید.
 3. روی زبان انگلیسی خود حساب کنید!!! در کنار فرصت های شغلی معمول، به دنبال مشاغلی بگردید که به تسلط زبان انگلیسی نیاز دارند. اکثر مردم اسپانیا تنها به زبان مادری صحبت می کنند و نرخ تحصیلات دانشگاهی در این کشور پایین است. یک رزومه خوب به زبان انگلیسی تهیه کنید، خواهید دید کارفرماها برای جذب شما ترغیب خواهند شد!!!
 4. به کارفرمایتان  اطمینان بدهید که اسپانیا را دوست دارید! در بخشی از روزمه خود دلیل علاقه به اشتغال در اسپانیا را ذکر کنید. اگر کارفرمایان مطمئن شوند شما نیروی کار موقت نخواهید بود، کار برای شما به مراتب راحت تر خواهد شد.
 5. فرصت سوز نباشید! شاید اولین دعوتنامه کاری که دریافت می کنید مشعوف کننده نباشد، اما فرصت را از دست ندهید. وقتی در اسپانیا مشغول به کار باشید، فرصت های به مراتب بهتری پیدا خواهید کرد.

چه کارفرماهایی می توانند به اتباع خارجی دعوتنامه کاری بدهند؟

تنها کارفرماها و شرکت هایی می توانند به اتباع خارجی دعوتنامه کاری بدهند که پیشتر به اداره کاریابی بین الملل اسپانیا درخواست استخدام نیروی خارجی داده باشند. شرکت و یا کارفرمای صادر کننده دعوتنامه باید بسیار معتبر بوده و از لحاظ اقتصادی وضعیت مناسبی داشته باشند تا بتوانند به عنوان اسپانسر از شما دعوت به همکاری کنند.

 

 

فرآیند دریافت ویزای کار در اسپانیا چیست؟

ابتدا باید کارفرمایی پیدا کنید که شرایط ارسال دعوتنامه کاری و اسپانسر شدن را داشته باشد. کارفرما می باید پیش از ارسال دعوتنامه، شغل مورد نظر شما را سه ماه در اسپانیا و سپس سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی کرده باشد. در صورتی که فردی با شرایط لازم پیدا نشود، کارفرما می تواند برای شما دعوتنامه کاری ارسال نماید. پس از دریافت دعوتنامه شما به سفارت اسپانیا در ایران مراجعه نموده و درخواست ویزای کار می دهید. ۳ الی ۶ ماه بعد، در صورت موافقت سفارت با درخواست این درخواست، به شما ویزای کار اسپانیا داده می شود.

 

 

مشاغل مورد نیاز اسپانیا کدامند؟

بیشتر فرصت های شغلی در رشته های حسابداری، IT، آموزش دانشگاهی، آموزش زبان انگلیسی، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، روابط تجاری، پزشکی، رسانه، املاک و مستغلات، هتلداری، گردشگری  و… هستند.

با توجه به نرخ بیکاری بالا در اسپانیا، وضعیت کار در اسپانیا چندان خوب نیست اما به دلیل کمبود نیروی متخصص دانشگاهی این کشور همواره به جذب نیروی کار متخصص خارجی نیاز دارد.

 

 

آیا برای دریافت ویزای کار اسپانیا تسلط به زبان اسپانیایی الزامی است؟

برای این پرسش پاسخ مشخصی وجود ندارد! همه چیز به دعوتنامه کاری شما بستگی دارد. بدیهی است اگر در شغل مورد نظر، آشنایی با زبان اسپانیایی شرط لازم باشد، پاسخ این پرسش مثبت خواهد بود.

اگرچه آشنایی با زبان اسپانیایی صد در صد الزامی نیست، اما احتمال نیاز به دانستن این زبان برای دریافت ویزای کار بسیار بالاست.

 

 

آیا خانواده دارندگان این ویزا هم می توانند در این کشور زندگی کنند؟

بله، دارندگان ویزای کار در اسپانیا، همسر و فرزندان خود را نیز به همراه خود به اسپانیا خواهند برد.

نکته بسیار مهم این است که همسر افراد دارای ویزای کار به صورت تمام وقت مجاز اشتغال هستند و هیچ نیازی به اخذ اجازه کار نخواهند داشت.

 

 

آیا داشتن ویزای کار اسپانیا، منجر به دریافت اقامت اسپانیا می شود؟

بله، پس از سه سال کار و زندگی در اسپانیا می توانید اقامت دائم دریافت نمایید.

 

 

شرایط تمدید ویزای کار اسپانیا چیست؟

 • داشتن اسپانسر در زمان تمدید
 • عدم ارتکاب جرائم کیفری

پس از دریافت اقامت دائم، در صورت داشتن شرایط لازم می توانید پاسپورت (تابعیت) اسپانیایی دریافت نمایید.

 

 

شرایط لازم برای دریافت پاسپورت (تابعیت) اسپانیا چیست؟

پنج سال پس از دریافت اقامت دائم، در صورتی که با زبان اسپانیایی و همچنین کشور اسپانیا آشنایی کافی داشته باشید، واجد شرایط دریافت پاسپورت (تابعیت) هستید.

اگر با درخواست شما برای دریافت پاسپورت موافقت نشد، نگران نباشید؛ شما می توانید بارها و بارها این فرآیند را تکرار کنید تا در نهایت پاسپورت دریافت بگیرید.

 

 

مزایای دریافت ویزای کار اسپانیا چیست؟

 • امکان کار و زندگی در اسپانیا
 • امکان به همراه بردن همسر و فرزندان تحت تکفل
 • امکان اشتغال همسر بدون نیاز به دریافت اجازه کار در اسپانیا
 • امکان دریافت اقامت اروپا  پس از سه سال تمدید ویزای کار

 

محدودیت ها و معایب ویزای کار اسپانیا چیست؟

 • پیدا کردن فرصت شغلی و کارفرمایی که امکان ارسال دعوتنامه داشته باشد
 • پیدا نشدن متقاضی با شرایط مشابه در دو دوره سه ماه در اسپانیا و کل اتحادیه اروپا
 • زندگی دائم در اسپانیا برای حداقل ۱۸ ماه

 

فرآیند اخذ این ویزا چقدر طول می کشد؟

کل پروسه دریافت ویزای کار در اسپانیا معمولا بین ۵ الی ۱۵ ماه طول می کشد.

 

 

مدارک لازم دریافت برای این ویزا، چیست؟

 • اصل و کپی پاسپورت
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • گواهی پزشکی رسمی
 • سه عکس پاسپورتی مربوط به شش ماه اخیر
 • شماره ثبت مالی (NIE یا CIF) و شماره ثبت تامین اجتماعی از کارفرما.
 • فرم پیشنهاد کار که در آن شرایط کار و شرایط فرد متقاضی کار ذکر شده باشد.
 • توضیح کامل فعالیت شرکت.
 • مدارک لازم جهت تعهدات مالی کارفرما برای جذب فرد متقاضی
 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

 1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید