کاریابی بین الملل به فنلاند از طریق خرید ملک

1 1 1 1 1
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کاریابی بین الملل به فنلاند از طریق خرید ملک در سال 2018 یکی از راههای کاریابی بین الملل به فنلاند میباشد که متقاضیان در مورد شرایط اخذ اقامت و تابعیت فنلاند از طریق کاریابی بین الملل به فنلاند از طریق خرید ملک سوال مینمایند و این راه کاریابی بین الملل به فنلاند شامل قوانینی میباشد که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت .

در مورد کشور فنلاند:
کشور فنلاند یک کشور اروپایی واقع در اروپای شمالی است که با کشور های سوید ٬ نروژ و روسیه همسایه است. پایتخت این کشور یعنی شهر هلسینکی هر ساله به عنوان یکی از برترین شهر های جهان برای زندگی انتخاب می شود. هلسینکی به داشتن همایش های مد و فشن و موزه های فراوان معروف است. زبان رسمی کشور فنلاند سویدی و فینیش(فنلاندی) است. جمعیت این کشور نیز در حدود ۵ میلیون نفر است.

دریافت اقامت و کاریابی بین الملل به فنلاند از طریق خرید ملک:

در مورد قوانین کاریابی بین المللی ٬ هر کشور قانون مختص به خود را دارد و حتی این قوانین در میان کشور های عضو اتحدیه ی اروپا نیز متفاوت است. به طوری که در برخی از کشور ها با خرید ملک شما اقامت ان کشور را اخذ میکنید و در برخی دیگر از کشور ها  حتی به افراد خارجی مانند ایرانی ها اجازه ی خرید ملک را نیز نمی دهند . در مورد کشور فنلاند باید این نکته را ذکر نمود که خرید ملک منجر به دریافت اقامت برای صاحب خانه نمی شود . اما این کشور جزو کشور هایی است که به افراد ایرانی این اجازه را می دهد که در این کشور بدون محدودیت به خرید املاک بپردازند.
اما همان طور که گفته شد این خرید ملک منجر به دریافت اقامت نشده و امتیاز خاصی را برای فرد و یا خانواده اش به همراه نخواهد داشت. تنها امتیاز این خرید ملک می تواند رشد قیمتی ملک خریداری شده و همینطور افزایش قیمت یوروی پرداخت شده در هنگام خرید ملک برای فرد باشد. معمولا اقتصاد دانان افزایش قیمت یورو (روی کاغذ و نه توسط اتفاقات خاص) در ایران را اینگونه بررسی میکنند: تورم در کشور ایران منهای تورم در کشور های اروپایی. این اختلاف که معمولا حدود ۷ تا ۱۵ درصد در سال است ٬ نرخ افزایش سالانه ی قیمت یورو در ایران خواهد بود.البته با توجه به وضعیت ثبات اقتصادی در ایران این اعداد قابلیت اتکای زیادی ندارند که البته گاها بیشتر از این مقدار خواهند بود.

قوانین خرید ملک در کشور فنلاند:

تا قبل از سال ۲۰۰۰ میلادی افراد خارجی که کارت اقامت کشور فنلاند را نداشتند نمی توانستند به راحتی و بدون کسب مجوز از دولت در این کشور املاک و مستقلات خریداری کنند. در سال ۲۰۰۰ میلادی دولت فنلاند قانونی تصویب کرد که به موجب آن حتی افراد خارجی که اجازه ی اقامت بلند مدت (بیشتر از ۳ ماه طبق قانون اتحادیه ی اروپا) در کشور فنلاند را ندارند هم میتوانند به راحتی در این کشور ملک خریداری کنند. بعد از این قانون یک فرد خارجی دقیقا همان مراحلی را باید برای خرید ملک در فنلاند طی کند که یک فرد تبعه ی فنلاند طی می کند.

استثنا در خرید ملک برای افراد خارجی در فنلاند :

افراد خارجی در تمامی مناطق کشور فنلاند می توانند ملک خریداری کنند به جز مورد زیر:
مجمع الجزایر Åland (Ahvenanmaa)، منطقه ای مستقل و سوئدی زبان در فنلاند است. خارجی ها باید همچنان مجوز خاص از دولت فنلاند دریافت کنند  تا ملک را در Åland خریداری کنند.

 

هزینه های زندگی در کشور فنلاند:

در مورد هزینه های زندگی در کشور فنلاند باید گفت که این هزینه ها بسیار وابسته به شرایط و طرز زندگی فرد دارد . اما این هزینه ها برای یک فرد مجرد در حدود ماهانه ۱۰۰۰ یورو می باشد که چنانچه فرد متاهل و دارای فرزند باشد به ازای هر فرد ۵۰ درصد این مبلغ به هزینه های زندگی اضافه خواهد شد.

وام خرید مسکن در کشور فنلاند:

افراد خارجی که اجازه ی اقامت بلند مدت در کشور فنلاند را ندارند نمی توانند از وام های بانکی در این کشور استفاده کنند. البته داشتن اجازه ی اقامت در کشور فنلاند نیز به تنهایی باعث این مساله نمی شود که شخص بتواند از وام بانکی استفاده کند. اولین قدم در راه استفاده از وام در خرید مسکن داشتن کردیت و یا همان اعتبار است.
یکی از اصلی ترین عواملی که باعث اعتبار شما برای دریافت وام از بانک های فنلاند  می شود داشتن درامد ثابت و شغل است. نکته ی دوم در اعتبار شما داشتن یک حداقل موجودی حساب برای دریافت وام است. البته این موجودی حساب برخی مواقع تا یک دهم قیمت مسکن نیز به شرط داشتن شغل کفایت می کند. به طور مثال در بسیاری از مواقع شما با داشتن شغل و موجودی ۱۰ تا ۲۰ هزار یورویی در بانک می توانید یک ملک ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار یورویی را در کشور فنلاند با استفاده از وام بانکی خریداری نمایید. اما همان طور که گفته شد این مزیت برای افرادی است که در فنلاند اجازه ی اقامت٬ شغل و یک موجودی اولیه حساب دارند.

سایت های معتبر برای خرید ملک در فنلاند که دارای کارمندان چند زبانه هستند:

شما برای اینکه بتوانید به راحتی پروسه ی خرید ملک در کشور فنلاند را طی کنید نیاز به یک ایجنت در زمینه ی خرید ملک در داخل این کشور دارید. توجه بفرمایید این افراد طبق قانون کشور فنلاند می توانند وکیل باشند و یا وکیل نبوده و تنها مجوز معاملات املاک را داشته باشند. در کشور فنلاند مشاوران املاک بسیاری وجود دارند که به زبان انگلیسی و یا دیگر زبان ها تسط کافی دارند. در سطور زیر می توانید چند عدد از معروف ترین موسسات مشاوره ی املاک را در فنلاند را مشاهده می کنید که در مقابل اسم و سایت موسسه می توانید زبانی که کارمندان موسسه به آن تسلط دارند را نیز ملاحظه بفرمایید:

kodisto.fi Rental apartment search  En, Fi

  • Huoneistokeskus: En, Est, Fi, Ge, Ru, Sw
  • OP Koti: En, Fi, Ru, Sw
  • Habita: Multi-language
  • Kiinteistomaailma: En, Fi, Sw
  • RE/MAX: . Independent franchised agents En, Fi
  • SKV: Fiدریافت اقامت با خرید ملک:

    همانطور که در این مقاله توضیح داده شد با خرید ملک در کشور فنلاند نمی توان اقامت این کشور را دریافت نمود .اما در برخی از کشور های اروپایی این امکان وجود دارد که متقاضی در ازای خرید ملک خود در آن کشور بتواند اقامت آن کشور را دریافت کند. سریعترین پروسه در این میان پروسه ی خرید ملک در کشور پرتغال است. به صورتی که چنانچه شما بتوانید در کشور پرتغال ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو خریداری کنید میتوانید اقامت این کشور را برای خود و فرزندان خود (حتی فرزندان بالای ۱۸ سال) دریافت کنید. این اقامت ۵ ساله خواهد بود و بعد از ۵ سال (۴ بار تمدید) به اقامت دایم تبدیل خواهد شد. حداقل قیمت ملک خریداری شده می باید ۵۰۰ هزار دلار باشد که ۸ درصد نیز هزینه ی مالیات به این قیمت اضافه خواهد شد. خرید ملک در پرتغال دارای پروسه ی قانونی بسیار سریعی بوده که در عرض ۲ تا ۳ ماه منجر به دریافت اقامت شما خواهد شد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید