اقامت از طریق خرید ملک در موناکو

1 1 1 1 1
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

درباره موناکو :

کشور موناکو یک شهر کوچک در جنوب غربی اروپا و در ساحل مرکزی مدیترانه شمالی قرار گرفته است. جمعیت موناکو در حدود 38695 نفر در سال 2017 اعلام شده است. زبان رسمی مردم موناکو فرانسوی می باشد . تمامی مردم این کشور بسیار متمول بوده و از وضعیت مالی بسیار خوبی برخوردارند و کشوری بسیار لوکس و مدرن میباشد ، به طوری که خرید و فروش کشتی های لوکس و هواپیماهای شخصی در این کشور امری طبیعی میباشد. لذا زندگی در موناکو برای افرادی مناسب است که از امکانات مالی بسیار بالایی برخوردارند.

شرایط اقامت در موناکو :

اشخاصی که قصد اخذ اقامت موناکو را دارند باید بتوانند از یکی از طرق زیر به اقامت و سپس در صورت احراز شرایط خاصی از نظر دولت موناکو به تابعیت موناکو دست یابند.

1: خرید یک ملک و یا آپارتمان در موناکو

2: ثبت و تاسیس یک شرکت در موناکو

3: اجاره یک ملک یا آپارتمان در موناکو

شرایط اقامت از طریق خرید ملک در موناکو :

خرید ملک در موناکو شاید یکی از جذاب ترین روش ها برای سرمایه گذاری می باشد چرا که خرید و فروش ملک در موناکو یکی از پر فروش ترین املاک و مستغلات در جهان محسوب میگردد . یکی از جذاب ترین کشورها برای خرید ملک و همچنین برای ساخت ملک می تواند موناکو باشد چرا که سبک زندگی افراد در زیبا ترین نقطه مدیترانه می تواند برای بسیاری از افراد جذاب و نقطه مثبت باشد .

اشخاصی که قصد اخذ اقامت از طریق خرید ملک در موناکو را دارند می توانند از این طریق به اقامت و تابعیت دست یابند که برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در موناکوباید شرایطی را دارا باشید که در زیر به تمامی آنها اشاره خواهد شد .

نکته مهمی که در مورد اخذ اقامت از طریق خرید ملک در موناکو وجود دارد و شاید مورد توجه اکثر افراد قرار گیرد این است که با خرید ملک در موناکو نیازی به حضور اشخاص در موناکو نیست و فردی که اقدام به خرید ملک در موناکو می نماید بدون شرط حضور می تواند اقامت و سپس تابعیت خود را از این کشور اخذ نماید.

اشخاصی که اقامت اتحادیه اروپا را داشته باشند بدون اخذ ویزا می توانند به موناکو وارد شوند و حتی امکان خرید ملک در موناکو را نیز دارند اما اشخاص اتحادیه اروپا در صورتی که قصد داشته باشند بیشتر از 3 ماه در موناکو حضور داشته باشند باید کارت اقامت carte de sejour  را دریافت نمایند و در صورتی که اشخاص خارج از اتحادیه اروپا قصد اقامت در موناکو را داشته باشند باید بتوانند از این کشور و یا کشور فرانسه ویزای خود را اخذ نمایند و سپس وارد  موناکو شوند.

اشخاصی که قصد اخذ اقامت دائم موناکو را داشته باشند باید بتوانند اثبات نمایند که حداقل 10 سال به صورت مداوم در موناکو حضور داشته اند تا بتوانند اقامت خود را اخذ نمایند.

شرایط خرید ملک در موناکو :

بسیاری از افرادی که قصد اخذ اقامت از طریق خرید ملک در موناکو را دارند می توانند از این طریق اقدام نمایند و اقامت خود را اخذ نمایند . اما خرید ملک در موناکو هزینه های متفاوتی دارد که می توان گفت حداقل مبلغ سرمایه گذاری در موناکو 1 میلیون یورو می باشد که شخص متقاضی باید 500000 یورو آن را در بانک های موناکو سپرده گذاری نماید. علاوه بر این مبلغ اشخاصی که قصد خرید ملک در موناکو را دارند باید بتوانند ملکی را خریداری نمایند که حداقل ارزش آن ملک 50000 یورو باشد تا بتواند به اقامت موناکو دست یابد اما بهتر است بدانید که برای خرید ملک در موناکو شخص متقاضی خرید ملک باید بتواند 500000 یورو به بالا در موناکو ملکی را خریداری نماید تا پروسه اقامت وی آغاز شود . در کل و در مورد خرید ملک در موناکو باید گفت که هزینه بسیار بالایی را برای اشخاص دارد و شخصی که قصد اخذ اقامت از این روش را دارد می تواند با اجاره ملک در موناکو نیز اقامت موقت خود را اخذ نماید که هزینه اجاره ملک در موناکو در حدود 3000 یورو و گاهی بالاتر خواهد بود. شخصی که قصد اجاره ملک در موناکو را دارد باید بتواند حداقل ملک خود را برای 12 ماه اجاره نماید علاوه بر آن ملکی که اجاره می نمایید باید به تعداد نفرات دارای اتاق خواب باشد به طور مثال یک زن و شوهر می توانند یک آپارتمان 1 خوابه اجاره نمایند و دز صورتی که 1 خانواده 4 نفره باشند باید بتوانند ملکی را اجاره نمایند که حداقل دارای 2 اتاق خواب باشد.

قوانین اقامت در موناکو :

اشخاصی که درخواست اقامت در موناکو را دارند در ابتدا یک کارت اقامت 1 ساله دریافت می نمایند که پس از 1 سال این کارت اقامت باید تمدید گردد کارت اقامت موناکوtemporaire resident carte  نام دارد که این کارت اقامت هر ساله  وتا 3 سال قابلیت تمدید را خواهد داشت که سپس در سال 4 شخص متقاضی می تواند اقامت دائم موناکو با اخذ کارت اقامت 3 ساله را دریافت نماید که این کارت اقامت دائم  carte de resident ordinaire نامیده می شود که این کارت اقامت دارای 3 سال اعتبار می باشد و فرد متقاضی پس از پایان اقامت باید بتواند آن را تمدید نماید تا پس از پایان سال 10 بتواند امتیازات اقامت در موناکو را از مقامات موناکو دریافت نماید و بتواند با احراز شرایط خاصی از نظر دولت موناکو اجازه ی درخواست تابعیت موناکو را داشته باشد .

 

مزایای اخذ اقامت موناکو از طریق خرید ملک در موناکو :

1: موناکو دارای سیستم مالیاتی سودمند برای اشخاص ساکن در موناکو می باشد.

2: اشخاص می توانند با اخذ اقامت موناکو در یک کشور بسیار امن زندگی کنند.

4: نزدیکی به فرودگاه نیس که 30 دقیقه می باشد .

5: دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد .

6: موناکو دارای محیطی کاملا بین المللی می باشد.

7: زبان دوم و رایج مردم موناکو انگلیسی می باشد.

نحوه اخذ اقامت در موناکو:

1: ارائه نامه بانکی

2: ارائه پاسپورت

3: ارائه گواهی تولد

4: ارائه گواهی ازدواج و یا طلاق

5: گواهی عدم سابقه کیفری در 5 سال گذشته

6: ارائه بیمه نامه درمانی

7: ارائه اجاره نامه برای حداقل 1 سال سکونت در موناکو

8: قرارداد برق در صورت خرید ملک در موناکو

9: فرم درخواست اقامت

در انتها و در مورد اخذ اقامت از طریق خرید ملک در موناکو باید گفت که اشخاصی که قصد خرید ملک در موناکو را داشته باشند این امکان را دارند که بتوانند با خرید ملک در موناکو به اقامت و تابعیت دست یابند اما بهتر است بدانید که خرید ملک در موناکو هزینه های بسیاری را برای شخص متقاضی خواهد داشت اما در صورت تمایل شخص متقاضی می تواند ملکی را در موناکو اجاره نماید که به صورت کامل در این مقاله به آن پرداخته شد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید