اخبار : درخواست پاپ فرانسیس از رهبران اروپا برای پذیرش کشتی‌ مهاجران

1 1 1 1 1
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیکهای جهان روز یکشنبه از رهبران اتحادیه اروپا خواست تا نزاع بر سر سرنوشت ۴۹ مهاجری که در دو کشتی نجات در دریای مدیترانه سرگردان

هستند را متوقف و بندر امنی را برای پهلوگیری این کشتی‌ها تعیین کنند.

او در جریان سخنرانی خود مقابل هزاران نفر از مسیحیانی که به مناسبت عید اپیفانی در میدان سنت پیتر واتیکان جمع شده بودند، با انتقاد از رویکرد دو کشور ایتالیا و مالت در برخورد با بحران کاریابی بین الملل گفت: «من از صمیم قلب از رهبران اروپا تقاضا دارم که همبستگی خود را با این مهاجران نشان دهند؛ مهاجرانی که به دنبال یک بندر امن هستند تا از کشتی پیاده شوند.»

پیش از پاپ فرانسیس نیز دهها گروه فعال در امور بشردوستانه در هفته گذشته درخواست مشابهی را از اتحادیه اروپا مطرح کردند.

بیش از دو هفته از بلاتکلیفی کشتی نجات «Sea-Watch3» حامل ۳۲ مهاجر و کشتی «Sea-Eye» حامل ۱۷ مهاجر در دریای مدیترانه می‌گذرد. این دو کشتی که هر دو متعلق به گروههای خیریۀ آلمانی هستند، هنوز نتوانسته‌اند بندری را برای پیاده کردن مهاجران عمدتا آفریقایی بیابند.

پیش از این لوئیجی دی مایو، معاون نخست‌وزیر ایتالیا و رهبر جنبش ۵ ستاره در این کشور اعلام کرده بود که اگر مالت به این کشتی‌ها اجازۀ پهلوگیری بدهد، آنگاه رم نیز حاضر است زنان و کودکانی را که در میان این مهاجران هستند بپذیرد. اما ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا که رهبر حزب ضدمهاجرت «لیگا» است با این طرح مخالفت و بر بسته ماندن بنادر تاکید می کند.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید