۱۳ نکته در سفر به کانادا که ممکن است جانتان را نجات دهند!

1 1 1 1 1
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 هنگامی که تصمیم می گیرید به کشور کانادا سفر کنید باید چیزهای زیادی را به خاطر بسپارید تا خاطر جمع شوید که

بهترین و ایمن ترین سفر ممکن را پیش رو خواهید داشت

. به طور مثال مهم است که بدانید از چه جور مناطقی باید دوری کنید، شماره تلفن های ضروری کشور کانادا را به خاطر بسپارید و این که بدانید چگونه برای همه شرایط آب و هوایی آماده باشید.

 

 

انتخاب لباس

شرایط آب و هوایی و دما در شهرهای مختلف کانادا تفاوت بسیاری دارد. بنابر این حتما قبل از سفر درباره هوای مقصد خود تحقیق کنید. به طور مثال سفر به ونکوور در زمستان با سفر به وینیپگ شرایط کاملا متفاوتی دارد. لوازم ضروری برای آب و هوای زمستانی (بدون در نظر گرفتن این که مقصد شما کجا است) شامل چکمه های برفی جنس خوب، لباس های پشمی و کاپشن ضد آب می شود.

 

از خود در برابر جرایم کوچک حفاظت کنید

متاسفانه امروزه در اکثر شهرهای بزرگ جهان جرایم کوچک زیادی روی می دهد. دزدان مراکز گردشگری و هتل ها را مقصد خود قرار می دهند چرا که معتقدند آن ها طعمه های آسانی هستند. در این مورد از نکات سفر به کانادا به شما پیشنهاد می کنیم که پاسپورتتان را در گاوصندوق هتل بگذارید و فتوکپی یا عکسش را همراه داشته باشید. چمدان را در صندوق خودرو بگذارید به گونه ای که دید نداشته باشد و پس از پیاده شدن از آن حتی اگر ماشین قفل است چمدان را همراه خود ببرید و سعی کنید اشیای با ارزشتان را داخل آن قرار ندهید.
 

برای شرایط آب و هوایی مختلف آماده باشید

کانادا به شرای آب و هوایی سخت در فصل زمستان شهرت دارد بنا بر این لازم است که هر روز پیش بینی هوای روزهای آینده را چک کنید چرا که ممکن است به سرغت شرایط تغییر کند. سایت  The Weather Network وبسایت خوبی برای چک کردن هوای کانادا است. اگر در زمستان بین جاده ها تردد می کنید آماده بسته شدن جاده به خاطر وقوع بهمن و طوفان های برفی باشید. اگر ماشین کرایه کردید و خودتان رانندگی می کنید مطمئن باشید که ماشین لاستیک های برفی دارد.

 

بازدید از پارک های ملی

در ادامه نکات سفر به کانادا به پارک های ملی می رسیم که شهرت زیادی دارند. هر پارک به خاطر حیاط وحش متفاوتی که دارد سیاست متفاوتی را برای بازدید کنندگان در نظر گرفته است. پیشنهاد می کنیم که قبل از رفتن به آن ها از وبسایت Parks Canada بازدید کنید تا با شرایط آن پارک کاملا آشنا شوید.

 

بیمه مسافرتی

مهم نیست که کشور مقصدتان کجا است. به همراه داشتن بیمه مسافرتی همیشه مهم است. اما هنگام سفر به کانادا اهمیت آن چند برابر می شود. چرا که بسیاری برای اسکی و اسنو برد به این جا می آیند که یک ماجراجویی پرخطر است. فقط لازم است که بدانید شرکت های بیمه معمولا برای حوادث اسکی پوشش های متفاوتی دارند و قبل از خرید بیمه این موضوع را به آن ها متذکر شوید.
 

امنیت در مقابل خرس ها

فصل تابستان در بیشتر پارک های ملی کانادا خرس های گریزلی و سیاه یافت می شوند که می توانند خطرناک باشند. یکی از نکات مهم سفر به کانادا این است که هنگامی که تصمیم می گیرید به این مناطق بروید مطمئین شوید که بیش از حد بوی مواد غذایی را براه نیاندازید تا توجه خرس ها جلب نشود. از سطل زباله های در دار استفاده کنید و پخت و پز را در مناطق مشخص شده انجام دهید. اگر هم به پارک چرچیل می روید مراقب خرس های قطبی باشید.

 

حمل و نقل

سیستم حمل و نقل عمومی شهرهای مهم کانادا با یکدیگر متفاوت است. در شهر ونکوور اسکای ترین طولانی ترین سیستم خودران اتوماتیک در جهان را دارد در حالی که در تورنتو از مترو، اتوبوس و خودرو کرایه ای استفاده می شود. اگر می خواهید به مناطق روستایی بروید پیشنهاد ما این است که اتومبیل کرایه کنید در غیر این صورت کارتان حسابی دشوار می شود. البته تاکسی و اوبر هم در حومه شهرها فعالیت دارند.
 

خطر غرق شدن

یکی دیگر از نکات سفر به کانادا که نباید آن را فراموش کنید رعایت ایمنی هنگام شنا کردن است. کشور کانادا طولانی ترین نوار ساحلی جهان را دارد بنابر این تابستان ها مکان زیادی برای شنا کردن یافت می شوند. دریاچه های زیادی هم وجود دارند. اما دقت داشته باشید که ممکن است عمق آب زیاد باشد اگر شناگر وارد نیستید وارد آب نشوید، جریان های اقیانوسی می توانند بسیار قوی باشند و داخل سواحل و دریاچه های صخره ای شیرجه نزنید.

 

شماره تلفن های ضروری

هنگامی که قصد سفر به هر کشوری را دارید باید در ابتدا شماره های ضروری آن را به خاطر بسپارید. در کشور کانادا ۹۱۱ است در برخی از مناطق مانند کالگاری، ونکوورف هالیفکس و وینیپگ ۳۱۱ می باشد.

 

توجه به حیوانات در هنگام رانندگی

در اطراف کانادا علائم هشداردهنده ای نصب شده که به رانندگان یادآوری می کند مراقب حیاط وحش باشند. همچنین آن ها برنامه جامعی دارند که اطلاعات جامعی برای برخورد نکردن به حیوانات و یا اقدامات ضروری بعد از آن می دهد.
 

انعام دادن

این مورد از نکات سفر به کانادا ممکن است جانتان را نجات ندهد اما دانستنش ضروری است. در خدمات میزبانی، گردشگری و خدمات آن ها از شما انتظار دارند  بین ۱۵ تا ۲۰ درصد انعام بدهید.

 

به همراه داشتن پول نقد

کانادا کشور پهناور همراه با روستاها، جزایر و کمپ های بسیار است که شاید دستگاه خودپرداز نداشته باشند و مجبور باشید پول نقد پرداخت کنید. البته در شهرهای بزرگ چنین مشکلی نخواهید داشت.
 

یاد گرفتن کمی فرانسوی

یکی دیگر از نکات سفر به کانادا  یادگرفتن کمی فرانسوی است. اگرچه اغلب آن ها انگلیسی صحبت می کنند اما ممکن است بلد بودن چندین کلمه کلیدی به زبان فرانسه به شما کمک زیادی کند.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید