بازدید از باغ وحش تورنتو در کانادا

1 1 1 1 1
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
بازدید از باغ وحش های مختلف در شهرهای مختلف دنیا و آشنایی با حیوانات بومی آن منطقه یکی از تفریحاتی است که برخی به آن علاقه زیادی دارند و حتما زمانی از برنامه سفر را به آن اختصاص می دهند. باغ وحش تورنتو با دارا بودن ۵۰۰۰ حیوان از بیش از ۴۵۰ گونه مختلف جانوری در مساحتی به بزرگی ۲۸۷ هکتار قرار دارد. باغ وحش تورنتو توانسته است عنوان بزرگ ترین باغ وحش کشور کانادا را از آن خود کند و تبدیل به یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری این کشور شود. در ادامه با الی گشت همراه شوید تا به بازدیدی کوتاه از باغ وحش تورنتو برویم.
پانداها

پیشینه باغ وحش

 
حول و حوش سال ۱۸۸۰، تاجری به نام هری پایپر (۱۸۲۱-۱۹۳۹) یک انجمن زیست شناسی و جانورشناسی (باغ جانورشناسی تورنتو) را تاسیس کرد و باغ های جانورشناسی را در اداره پست قدیمی در خیابان تورنتو در شمال خیابان کینگ افتتاح نمود، سپس در سال ۱۸۸۱ به باغ های زیادی در خیابان فورت و خیابان یورک در کنار هتل ملکه پاپر نیز احداث کرد از سال ۱۸۷۷ تا ۱۸۸۰ و ۱۸۸۳-۱۸۸۸ نیز عضو شورای قانون گذار سنت جانز بود.در سال ۱۸۸۸، باغ وحش Riverdale در تورنتو افتتاح شد که البته شبیه به سایر باغ وحش های زمان خود بود. در این محل ها حیوانات به شکل موجوداتی عجیب داخل قفس های تنگو تاریک به نمایش گذاشته می شدند. حیوانات مجموعه جانورشناسی پایپر نیز به این محل منتقل شدند.در سال ۱۹۶۳، هوگو کروستر رئیس هیئت شورای شهرداری شهر تورنتو، ویلیام آلن، یک شهروند عادی را برای ساخت یک باغ وحش جدید معرفی کرد. آلن از کروستر خواست تا کمیته ای را برای تحقیق در زمینه امکان سنجی یک باغ وحش جدید تشکیل دهد. تا سال ۱۹۶۶، یک گروه یازده نفر به نام انجمن جانورشناسی مترو تورنتو ایجاد شد. با تلاش های این افراد سر انجام در سال ۱۹۷۴ باغ وحش تورنتو رسما افتتاح شد. هدف آن ها از افتتاح این مجموعه در ابتدا حفاظت و نگهداری از حیوانات و گیاهان بومی در حالی بود که بتوان آن ها را به نمایش گذاشت و آسیبی نیز به آن ها نرساند.
شامپانزه

مناطق جغرافیایی باغ وحش تورنتو

مجموعه از نظر جغرافیایی به ۷ بخش متفاوت تقسیم می شود که هر بخش گیاهان و حیوانات مخصوص آن منطقه را نشان میدهد.
 • ایندومالایا
در ایندومالا حیوانات هندوستان و جنوب شرقی آسیا نمایش داده می شوند. دو سالن و ۴ محوطه فضای باز به این مناطق اختصاص داده شده است. در آن می توانید کرگدن هندی، گاو وحشی هندی، خوک خرطوم دراز مالایی، بوزینه دم کوتاه، اورانگوتان سوماترا، انواع اردک، خارپشت، ببرهای نایاب و ماهی ها را ببنید.
 • آفریقا
این بخش در سال ۱۹۹۸ گشایش یافت و بزرگترین نمایشگاه باغ وحشی در جهان است. در این بخش می توانید شیر سفید آفریقایی، گورخرها، بابون ها، بزکوهی سیاه، اسب آبی های رودخانه ای، کفتارهای خالدار و زرافه های ماسایی را ببینید.
 • کانادا
حوزه کانادایی در دره روژ قرار دارد. حیوانات در این منطقه همه بر روی میز زمین مجددا جمع می شوند. گونه های برجسته در این منطقه عبارتند از: گوزن شمالی، گاومیش کوهان دار آمریکایی، عقاب طاس، یوزپلنگ آمریکایی، سیاهگوش، راکون و خرس گریزلی.
شیر سفید
 • آمریکا
این منطقه شامل حیوانات آمریکای شمالی و جنوبی می شود. حیوانات شامل چند گونه از میمون های جدید جهان است. غرفه آمریکا طیف گسترده ای از دوزیستان، خزندگان، ماهی ها و حشرات را نشان می دهد. بعضی از محبوب ترین ساکنان آن، شیرهای طلایی تامارین ، تنبل های لیندسی، کروکدیل آمریکایی، سگ های آبی، سمورهای رودخانه ای و هشت پای غول پیکر از اقیانوس آرام است. ویرانه های مایا شامل جگوار، کپیبارا، ماکائو، میمون های عنکبوتی و فلامینگو آمریکایی است.
 • استرالیا
حیوانات این قسمت شامل استرالیا و جزایر اطرافش می شود. از جمله آن ها می توان به حشرات چسبناک و گنده، خزندگان کوچک استرالیایی، کانگروی خاکستری غربی، کانگروی متوسط القامه گردن قرمز، وامبت بینی ‌مودار شمالی، طوطی کاکل سفید دم قرمز، کانگروی درختی و اژدهای کومودور اشاره کرد.
 • حیات وحش اوراسیا
اوراسیا قدیمی ترین بخش باغ وحش تورنتو می باشد و آخرین بار در سال ۲۰۱۴ بازسازی کاملی در آن انجام شده است. از جمله حیوانات آن پلنگ برفی، اسب پرزوالسکی، پانداهای قرمز و شترهای دوکوهان می باشند.
 • مسیر پیاده روی تندرا
در این بخش گوزن های شمالی، خرس های قطبی، جغدها برفی، گوزن های برفی، روباه های قطب شمال و گرگ های قطب شمال قابل مشاهده هستند.
 • منطقه کشف
قسمتی را مجهز به موارد آموزشی کرده اند که کودکان می توانند در آن چیزهای زیادی یاد بگیرند و با برخی حیوانات کاملا بی خطر بازی کنند.
خرس قطبی

قوانین باغ وحش

 • آزار حیوانات برخلاف آئین نامه شهر تورنتو بوده و می تواند موجب پیگرد قانونی شود.
 • سیگار کشیدن تنها در مناطق تعیین شده مجاز است.
 • به همراه آوردن حیوانات خانگی به باغ وحش ممنوع است.
 • شنا کردن در آبراهه های باغ وحش ممنوع است.
 • از غذا دادن و لمس کردن حیوانات بدون اجازه خودداری کنید.
 • ازبه همراه داشتن توپ فوتبال، اسکیت، رادیو، دوچرخه، اسکوتر، بالن و موارد این چنینی بپرهیزید.
 • عکاسی با اهداف تجاری بدون دریافت مجوز ممنوع است.
 • سراسر باغ وحش مجهز به دوربین های مدار بسته است.
راکون

بازدید از باغ وحش

از آن جا که فضای باغ وحش تورنتو بسیار بزرگ است می توانید یک شب در هتل یا کمپ سرنگتی بوش اقامت کنید و حیوانات را تماشا کنید. اگر فصل زمستان برای بازدید از باغ وحش بروید ممکن است نتوانید برخی از حیوانات مورد علاقه خود را ببینید چرا که سرمای هوا آن ها را مجبور می کند به فضای بسته بروند. باغ وحش از ایستگاه مترو دور است و اگر می خواهید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید تنها گزینه اتوبوس است. باغ وحش تورنتو حدود ۳۵ کیلومتری شمال شرق مرکز شهر تورنتو است در زیر می توانید محل دقیق قرار گرفتن آن را مشاهده کنید.
 
ساعت کاری باغ وحش تورنتو در طول فصل متغیر است، بیشتر روزهای سال  از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۴:۳۰ عصر باز است. هزینه ورودی هم با توجه به فصل تغییر می کند اما زمستان ها برای بزرگسالان ۲۳ دلار کانادا و برای کودکان ۳ تا ۱۲ ساله ۱۴ دلار کانادا است. قیمت تابستان ها برای بزرگسالان ۲۸ دلار کانادا و برای کودکان ۱۸ دلار کانادا است.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

 1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید