شرایط اخذ بورسیه تحصیلی آلمان

1 1 1 1 1
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ارائه دهندگان بورسیه تحصیلی آلمان عمدتا 13 پایه بورسیه و کمک هزینه را برای ارتقاء دانش آموزان با استعداد ارائه میکنند

قوانین و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی آلمان

ارائه دهندگان بورسیه تحصیلی آلمان عمدتا 13 پایه بورسیه و کمک هزینه را برای ارتقاء دانش آموزان با استعداد ارائه میکنند، این بورسیه ها توسط وزارت فدرال آموزش و پژوهش آلمان پشتیبانی می شوند. بورسیه های تحصیلی از لحاظ اجتماعی و اقتصادی به دانشجو کمک خواند کرد. به غیر از سازمان های متداول ارائه کننده بورسیه به دانش آموزان با استعداد، آلمان بیش از یک هزار بورس تحصیلی برای دانش آموزان نیازمند به حمایت قرار داده است. و اغلب افراد افراد خاصی و از شهرهای کوچک را هدف قرار می دهند. بسیاری از دانشگاهها نیز کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان خود اعطا می کنند.

اگر شما هم علاقه مند به کاریابی بین الملل تحصیلی به آلمان هستید اما به سبب هزینه های بالای تحصیل در این کشور این امکان برای شما وجود ندارد، شما می توانید از طریق بورسیه تحصیلی آلمان امکان کاریابی بین الملل ارزان تحصیلی را برای خود فراهم کنید.

قوانین و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی آلمان

حدود دو سوم از دانشجویان در مقاطع ارشد و دکتری بورسیه تحصیلی آلمان را دریافت میکنند، در سال 2011 حدود ده درصد از دارندگان بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی اعطا شد. در این مقاله به بررسی انواع بورسیه تحصیلی دولتی و غیر دولتی در آلمان می پردازیم.

اخذ بورسیه تحصیل رایگان آلمان معمولا کاری مشکل است و تنها به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد، معمولا بورسیه تحصیلی مقطع دکترا یا Phd و اخذ بورسیه مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد آلمان بیشتر از دیگر بورسیه های تحصیلی دوران کارشناسی در دسترس هستند.

 

بورسیه تحصیلی آلمان دولتی

بورسیه DAAD  :  خدمات دانشگاههای آلمانی(DAAD)  ارائه کننده کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در آلمان در سطوح مختلف است.

بورسیه اراسموس: بزرگترین ارائه دهنده کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل در اتحادیه اروپا می باشد، بورسیه اراسموس توسط کمیسیون اروپا اهدا میگردد، بودجه دانشجویان بین المللی برای تحصیل در اروپا را تامین می کند. این کمک های مالی هزینه های زندگی در برنامه مبادله دانشجو جهت تحصیل در اروپا را فراهم می کند.

بورسیه تحصیلی پزشکی آلمان نیز در این کشور در برخی دانشگاه های خاص ارائه می شود برای اطلاعات بیشتر بایستی به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید. شرایط اخذ بورسیه پذیرش از دانشکاه های آلمان متفاوت می باشد.

کمک هزینه بورسیه تحصیلی آلمان غیر دولتی

بنیاد توپفر آلفرد:  بورس های تحصیلی برای دانش آموزان اروپا (به استثنای آلمان)، اسرائیل و ترکیه که به دنبال تحصیل در مقاطع تکمیلی (به جز مدارک کارشناسی) در رشته های فرهنگی، علوم اجتماعی، هنر، معماری و یا کشاورزی و جنگلداری را دارند اعطا میگردد. درخواست برای بورسیه های سال 2017 باید تا زمان مشخصی از طریق اینترنت ارسال گردد.

بورسیه بین المللی دوره فوق دکترا فلوشیپ انیشتین : این بورسیه توسط بنیاد اینشتین برای تحقیقات فوق دکتری در دانشگاه برلین اعطا میگردد.

بورسیه تحصیلی هاینریش بل برای دانشجویان بین المللی: بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا که قصد تحصیل در آلمان در یک موسسه معتبر دارند اعطا میگردد.

تحقیقات فرصت های مطالعاتی هومبولت برای دانشجویان و محققان فوق دکترا: کمک هزینه تحصیلی فوق دکترا برای دانشمندان و محققان در هرشاخه و ملیت اعطا میگردد. این بورسیه به دانشجویان و محققان بین المللی واجد شرایط برای گذراندن دوره ای مشخص در گئورگ فورستر اعطا می گردد.

بورسیه کنراد آدناور از بنیاد بورسیه (KAS) : بورس های تحصیلی ماهانه کارشناسی ارشد و دکترا برای متقاضیان بین المللی زیر 30 سال که مدرک دانشگاهی خود را قبلا در کشور خود تکمیل کرده اند در دسترس می باشد. نیاز است شما شواهدی از عملکرد تحصیلی بالاتر از متوسط را داشته باشید، و به طور فعال در کارهای داوطلبانه به نفع جامعه در کشور خود درگیر شده باشید، و علاقه مند به مسائل سیاسی باشید.

 بورسیه کورت هانسن برای شاخه های علوم: این کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل در آلمان دررشته های علوم ارائه شده است، بودجه این بورسیه توسط بنیاد بایر  به دانش آموزانی که در حال آموزش برای تبدیل شدن به مربیان در زمینه علم باز هستند اعطا میگردد.

فرصت های مطالعاتی بین المللی ماری کوری (IIF) برای کشورهای در حال توسعه : بورسیه پژوهشی فوق دکترا برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در آلمان را دارند اعطا میگردد. بودجه توسط کمیسیون اروپا تامین می شود.

بورس تحصیلی Mawista : این بورسیه تحصیلی برای کسانی است که خارج از کشور خود برای تحصیل اقدام میکنند در حالی که از یک کودک مراقبت میکنند، از جمله کسانی که قصد تحصیل در  آلمان را دارند.

بورسیه تحصیلی  Stipendium : کمک هزینه تحصیلی که بر اساس لیاقت به دانشجویان در حدود € 300 در ماه به دانشجویان بسیار با استعداد که در دانشگاه های آلمان ثبت نام کردند تعلق می گیرد. ملیت و درآمد شخصی بر روی شانس شما برای گرفتن این بورسیه تاثیری نمیگذارد.

بورسیه انجمن هلمهولتز :کمک هزینه های تحصیلی سالانه برای دانشجویان دکترا و فوق دکترا از سراسر جهان را تامین میکند، به آنها این فرصت را می دهد که به انجام تحقیقات در مرکز هلمهولتز در آلمان بپردازند.

هر دانشگاهی یا هر نوع بورسیه تحصیلی تا مبلغ خاصی دانشجو را یاری می رساند، بنابراین مهم است بدانید مبلغ بورسیه و فاند تحصیلی آلمان بسته به دانشگاه انتخابی شما متفاوت می باشد. با دریافت بورسیه شهریه دانشجویان بورسیه آلمان به طور کامل و یا تا حدودی چشم پوشی میگردد.

زبان و الزامات بورسیه تحصیلی آلمان

زبان تحصیل در آلمان در این کشور آلمانی می باشد. و تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور می باشد. در این کشور اخذ بورسیه تحصیلی بدون مدرک زبان آلمان ممکن نیست و شخص بایستی دارای مدرک زبان b1 باشد.

بورس های تحصیلی دانشگاه خاص برای تحصیل در آلمان

دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی بین المللی برمن (BIGSSS) : فرصت مطالعه برای دوره های پیش دکترا، دکتری و برای دانشجویان دوره فوق دکترا برای تحصیل در آلمان در دانشگاه برمن با کمک بورسیه را فراهم می کند.

بورسیه DRD برای دانشجویان جنوب صحرای آفریقا : کمک هزینه تحصیلی که بر اساس لیاقت به دانشجویان از کشورهای در حال توسعه و کشورهای جنوب صحرای آفریقا که دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مدیریت عمومی و مدیریت توسعه در دانشگاه رور بوخوم هستند اعطا میگردد. برنامه های این دانشگاه هماهنگ با دانشگاه  UWC در آفریقای جنوبی می باشد.

دانشگاه فرانکفورت در رشته امور مالی و دکتری مدیریت: این بورسیه شامل چشم پوشی از شهریه برای دانشجویان دکترا برای تحصیل در یک برنامه انگلیسی زبان در فرانکفورت در رشته امور مالی، حسابداری، ریاضیات و مدیریت کسب و کار اعطا میگردد.

بورسیه برنامه FRIAS Cofund  برای  محققان بین المللی : این بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه فرایبورگ برای انجام تحقیقات است.

بورسیه کارشناسی ارشد دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ : این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی (برای همه رشته ها به جز رشته طراحی، بهداشت عمومی و مدیریت دولتی) در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه می باشد.

بورس بین المللی تحصیلی HHL برای کارشناسی ارشد: بورسیه تحصیلی برای تحصیل در رشته های مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه HHL لایپزیگ در دانشکده مدیریت می باشد.

فرصت های مطالعاتی تحقیقاتی بین المللی دانشگاه هومبولت : فرصت تحقیق و پژوهش و مشارکت برای دانشجویان بین المللی برای تحقیق در رشته های تاریخ، انسان شناسی، حقوق، جامعه شناسی، علوم سیاسی، جغرافیا، اقتصاد یا مطالعات منطقه در دانشگاه Humboldt می باشد.

بورسیه بین المللی در مقطع دکترا در دانشکده تحصیلات تکمیلی شرق و جنوب شرقی اروپا :  بورس های تحصیلی برای تحصیل در سطح کارشناسی ارشد در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ و یا دانشگاه یا رگنسبورگ به عنوان همکار تحقیقاتی برای مطالعات شرق و جنوب شرق اروپا اعطا میگردد.

فرصت های مطالعاتی بین المللی دکتری در دانشکده تحقیقات ماکس پلانک در رشته های دینامیک سازه : بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در سطح دکترا جهت تحصیل در دانشگاه هامبورگ در زمینه های فیزیک یا شیمی

بورسیه KAAD برای کشورهای در حال توسعه : ارائه کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در کشورهای در حال توسعه (در آفریقا، آسیا، شرق میانه و امریکا لاتین) برای تحصیل در یک دانشگاه آلمانی در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا اعطا میگردد. نامزدها باید از مهارت های آلمانی زبان و از فرقه کاتولیک مسیحی باشند.

بورس های تحصیلی کوفی عنان MBA برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه: بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی از کشورهای در حال توسعه جهت تحصیل تمام وقت، برای دوره های  MBA یک ساله در مدرسه های اروپایی مدیریت و فناوری (ESMT) در برلین.

بورس های تحصیلی دانشگاه اولم برای دانشجویان بین المللی: کمک هزینه تحصیلی بر اساس نیاز برای دانشجویان بین المللی در حال نزدیک شدن به فارغ التحصیلی در دانشگاه اولم اعطا میگردد. این بودجه تنها یک ترم ارائه می شود.

بورس های تحصیلی دانشگاه هامبورگ بر اساس شایستگی: بورس های تحصیلی که به همه دانشجویان برجسته بین المللی (برای تمام سطوح) که حداقل دو ترم تحصیل کرده اند می باشد. این بورسیه ها برای متقاضیان دچار نیاز مالی میباشد، که در دانشگاه هامبورگ در حال تحصیل می باشند.

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه آخن RWTH:  فرصت های مالی که تنها برای دانشجویان بین المللی و در دانشگاه RWTH آخن فراهم میگردد.

در بسیاری از کشورها برای دانش آموزانی که برای تحصیل حتی در مقاطع پیش از دانشگاه دارای مشکلات مالی هستند بورسیه مدارس شبانه روزی آلمان وجود دارد.

در این مقاله تا حد توان سعی کردیم شرایط بورسیه تحصیلی شدن آلمان و شرایط اخذ بورسیه و فاند را شرح دهیم. امیدواریم به شما متقاضی تحصیل در این کشور کمک به سزایی کرده باشیم.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید