کارآفرینی در امارات

1 1 1 1 1
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در این قسمت می خواهیم در رابطه با کارآفرینی در امارات صحبت کنیم. کار افرینی درامارات می تواند به گونه‌های

انجام پذیرد و از راه‌های حقوقی‌ متعددی انجام پذیرد. یک خارجی می تواند برای کارآفرینی در امارات مهمترین گونه‌های حقوقی را انجام دهد 

کارآفرینی در امارات متحده عربی

دولت امارات متحده عربی قصد تنوع بخشیدن به اقتصاد وابسته به نفت خود را دارد و همچنان اخیراً اقدامات مهمی در این زمینه انجام داده است. این کشور با دقت طرح های خود را جهت رشد بخش های اقتصادی به ویژه بهداشت و درمان، آموزش، مواد غذایی و نوشیدنی و تدارکات صنعتی اجرایی می کند. همچنین تلاش های قابل توجهی برای اغوای سرمایه گذاران خارجی، از طریق همکاری نزدیک با نهاد ها، و اجرای قانون صورت گرفته است که به ایجاد محیط سرمایه گذاری مساعد کمک می کند.
ال مساه کپیتال (Al Masah Capital) در گزارش خود در  سال ۲۰۱۵ اشاره می کند که دولت امارات متحده عربی علاوه بر دستور کار تنوع بخشی به اقتصاد، مراحل فوق را زودتر از طرح نمایشگاه دبی ۲۰۲۰ به انجام رسانده است. انتظار می رود که این نمایشگاه منجر به افزایش ۲۴ درصدی فعالیت های اقتصادی (در حدود ۲۴ میلیارد دلار آمریکا)، ایجاد بیش از ۲۷۰۰۰۰ شغل جدید در طول سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۱، و به احتمال زیاد افزایش ارزش نام تجاری دبی از ۸ میلیارد دلار به ۲۵۷ میلیارد دلار شود بنابراین، برخی از محبوب ترین بخش های اقتصادی در کشور را به کارآفرینانی که به دنبال سرمایه گذاری در اقتصاد امارات متحده عربی هستند، معرفی می کنیم.
دبی برای تبدیل شدن به مهم ترین قطب تجاری در منطقه تاسیس شد با تدارکات و زیرساخت هایی که امکان جابجایی کالا و عرضه خدمات را به طور بی نقص فراهم می کند. برآورد می شود که بیش از ۴ میلیارد نفر در محدوده بازارهای عمده مرتبط با دبی در آفریقا و آسیا زندگی می کنند که این محدوده معادل ۸ ساعت پرواز است. موقعیت دبی به عنوان پناهگاهی امن در منطقه موجب شده است تا مقصد تاجران بین المللی برای ورود به شرق میانه، ایران و آفریقا باشد. بخش تدارکات بیشتر از سایر بخش های اقتصادی با تجارت جهانی در هم تنیده است و انتظار می رود که همگام با رکود مورد انتظار در بازار جهانی در سال ۲۰۱۶ در کوتاه مدت و به صورت مقطعی دچار رکود شود. با این حال، تعهد دولت برای بهبود زیرساخت ها و قوانین به احتمال زیاد به تقویت این بخش از اقتصاد کمک می کند.
بنابراین، با توجه به نمایشگاه دبی ۲۰۲۰ به عنوان یک هدف اقتصادی و از سوی دیگر اجرای طرح های پایدار و مستحکم برای ایجاد تنوع در اقتصاد، امارات متحده عربی به تقویت بخش های اقتصادی در سطح جهانی و به عنوان موتورهای رشد و پیشرفت کشور پرداخته است. البته هر یک از بخش های اصلی اقتصاد با چالش های روبرو است. از نظر سرمایه گذاران، این بخش ها نهادهای اقتصادی منحصر به فردی هستند که برای سرمایه گذاری با ثبات در منطقه مناسب می باشند.
وضعیت دبی به عنوان یک بازار نوظهور آن را به مکانی ایده آل برای کارآفرینی مبدل نموده است. با هجوم ساکنان جدید از هر گوشه از جهان، بازارهای جدید به طور مداوم شکل می گیرند. دولت دبی از طریق نهاد محمد بن راشد مربوط به رهبران تجاری جوان، جوایز محمد بن راشد برای رهبران تجاری جوان و بنیاد آل مکتوم محمد بن راشد از کارآفرینان حمایت می کند.
این سازمان ها در زمینه ایجاد انگیزه در رهبران جوان عرب برای مبدل شدن به بخش جدایی ناپذیر اقتصاد منطقه فعالیت می کنند. حمایت دولت از کارآفرینان جوان اماراتی سخاوتمندانه و فوق العاده است و چندین طرح اعطای کمک های مالی برای افراد با ایده ها و طرح های تجاری خلاقانه و مهم در دسترس است. علاوه بر این، دولت دبی پشتیبانی بسیار عالی برای کارآفرینان اماراتی از طریق برنامه خدماتی دولت فراهم می کند، که طبق این برنامه همه ادارات دولتی حداقل ۵ درصد از فعالیت های خدماتی سالانه خود را به شرکت های ثبت شده برای تجار جوان اختصاص می دهند.
فعالیت های اصلی این نهاد همچنین به نام SME دبی شناخته می شود، در زمینه ایجاد فرصت های تجاری جدید با حمایت از ایده ها و ارائه کمک های مالی، برای الهام بخشیدن به روحیه کارآفرینی در میان اتباع امارات متحده عربی، بالا بردن آگاهی از فرصت های کاری و حمایت از شرکت های تاسیس شده توسط اتباع امارات متحده عربی تمرکز دارد. این موسسه صندوقی به ارزش ۷۰۰ میلیون درهم امارات متحده عربی بر اساس اصول بانکداری اسلامی، برای کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهای کوچک و متوسط اختصاص داده است.
دبی SME همچنین در مورد اصول اولیه تاسیس شرکت، حفاظت از ایده های خود، برنامه ریزی تجاری، تامین مالی، بازاریابی و ابعاد قانونی مشاوره می دهد. شما همچنین می توانید مرکز تجاری دبی SME استفاده کنید، که البته باید ثبت نام نموده و معیارهای لازم را داشته باشید.

زنان کارآفرین در دبی

در طول چندین دهه، زنان نیز در فعالیت های تجاری و تولیدی سنتی و صنایع دستی در دبی فعال بوده اند، که معمولاً در خانه انجام می شود. به لطف حمایت های دولت امارات متحده عربی و دبی، نوعی روحیه کارآفرینی مدرن تر در زنان جوان و تحصیلکرده پدید آمده است که با استفاده از روش های اطلاعاتی و ارتباطاتی پیشرفته در فعالیت های اقتصادی شرکت می کنند.
شورای کسب و کار زنان دبی در سال ۲۰۰۲ تحت نظر وزارت بازرگانی دبی تاسیس شد و این سازمان نماینده رسمی زنان کارآفرین در دبی است. هزینه عضویت مبلغ ۵۰۰ درهم به صورت سالانه است و متقاضیان می توانند زنان صاحب شرکت، مدیران زن در بخش دولتی یا بخش خصوصی و یا زنان کارآفرین فارغ التحصیل از از دانشکده های عالی فناوری و یا دانشگاه های دولتی امارات متحده عربی باشند. شورای کسب و کار زنان امارات دارای اعضا و دفاتری در دبی و ابوظبی است و از زنان کارآفرین حمایت می کند. متقاضیان باید زن، بالای ۲۱ سال سن، و در سمت مدیریتی یا کارآفرینی در یک شرکت فعالیت داشته باشند.
زنان همچنین می توانند به موسسه هیلز و دیلز (Heals and Deals ) بپیوندند که یک انجمن جهانی متشکل از کارآفرینان زن است که میزبان رویدادهای تجاری در دبی و خارج از کشور است.

جوایز کارآفرینی

دولت و بخش خصوصی به منظور قدردانی و شناسایی شرکت های کوچک و تشویق به کارآفرینی، تعدادی جوایز سالانه در نظر گرفته اند.
اگر شما کارآفرین هستید، باید بدانید که دولت برای بیش از یک دهه مشغول رفع موانع تاسیس شرکت های جدید بوده است. بازارهای جدید زیادی از آن زمان تا کنون شروع به فعالیت نموده اند؛ پژوهش های صنعتی و آمار و ارقام مورد نیاز در دسترس است. و تعداد زیادی از حامیان مالی، سرمایه گذاران، وام های بانکی، مشاوران و غیره به شما کمک می کنند تا ایده های خود را عملی کنید.
در پایان در باب کارآفرینی در امارات با توجه به کثرت متقاضی در باب سرمایه گذاری و کارافرینی دفاتر کاریابی بین المللی حقوقی بسیاری هستند که امروزه اقدام به انجام امور مربوط به این موارد می پردازند و به شما دوستان توصیه می شود قبل از مراجعه به این موسسات جهت انجام سرمایه گذاری و کار افرینی  در امارات رزومه این موسسات را جهت اعتبار بخشی بررسی نمایید.و 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید