اخذ اقامت موناکو از طریق تولد

1 1 1 1 1
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به طور کلی در تمامی کشورها اخذ تابعیت از طریق تولد،  از دو نظام خاک و خون تشکیل می شود .در نظام خون

تابعیت شخص به تابعیت والدین و نسب وی باز می گردد درصورتی که در نظام خاک تابعیت شخص به محل تولد وی باز می گردد 

مزایای اقامت در موناکو

 • معافیت مالیات بر درآمد و سرمایه
 • آب و هوای مدیترانه ای با میانگین داشتن ۳۰۰ روز آفتاب در سال و زمستانهای بسیار ملایم ( حداقل دما ۸ درجه و حداکثر ۲۵ درجه)
 • وجود امنیت بالا
 • رواج زبان انگلیسی در سطح گسترده
 • وجود محیط بین المللی
 • موقعیت عالی با فرودگاه بین المللی با فاصله ۳۰ دقیقه ای با اتومبیل و ۱۰ دقیقه ای با هلیکوپتر

 

اخذ اقامت در موناکو از طریق تولد

به طور کلی در تمامی کشورها اخذ تابعیت از طریق تولد،  از دو نظام خاک و خون تشکیل می شود .در نظام خون تابعیت شخص به تابعیت والدین و نسب وی باز می گردد درصورتی که در نظام خاک تابعیت شخص به محل تولد وی باز می گردد . کشور موناکو به طور اصلی نظام خون را انتخاب نموده است اما در بعضی از موارد جهت پیشگیری از بی تابعیتی،  به طور فرعی اصل خاک را نیز پذیرفته است. همچنین در موناکو دو تابعیتی پذیرفته نیست و افراد باید تنها باید تابعیت موناکو را داشته باشند و در صورتی که بخواهند تابعیت اصلی خود را حفظ نموده و  یا به تابعیت کشور دیگری دربیاند، تابعیت موناکویی را از دست خواهند دارد. جهت لغو نابعیت موناکویی باید از قوانین و شرایط خاصی اقدام نمود و در صورتیکه درخواست لغو تابعیت موناکویی رسما اعلام نگردد، تابعیت موناکویی لغو نخواهد شد. با لغو تابعیت موناکویی، تمام تمامی حقوق شهروندی فردی که تابعیت موناکویی خود را از دست داده باشد از وی سلب می گردد.

افرادی که تابعیت کشور موناکو را دارند می توانند به کشور های عضو شنگن بدون دریافت ویزا سفر کنند .

 

شرایط اعطا تابعیت  از طریق تولد

 • هر فرزند متولد شده از پدری که دارای تابعیت موناکویی است. خواه در موناکو متولد شده باشد خواه در خارج از موناکو. در صورت تولد در خارج از موناکو، درخواست باید به سفارت موناکو در آن کشور ( در صورت وجود) و یا سفارت فرانسه در آن کشور ارائه شود.
 • هر فرزندی که از مادری زاده شده در موناکو و پدری نامعلوم بدنیا آمده باشد دارای تابعیت موناکویی خواهد بود مشروط بر آنکه در هنگام تولد مادر دارای تابعیت موناکویی باشد خواه فرزند در موناکو بدنیا آمده باشد خواه خارج از موناکو.
 • فرزندانی که در موناکو از پدرو مادری نامعلوم بدنیا آمده باشند.
 • فرزند بدنیا آمده در موناکو از پدر و مادری با تابعیت غیر موناکویی مشروط بر آنکه یکی از والدین آنها متولد موناکو باشد. ( نسل سوم )
 • فرزند بدنیا آمده در موناکو که یکی از اجداد والدین او در موناکو بدنیا آمده باشد حتی اگر والدین یا اجداد آنها تابعیت موناکویی خود را از دست داده باشند. به عبارت دیگر هر فرند متولد شده در موناکو که یکی از والدین یا اجداد آنها در موناکو بدنیا آمده باشند ولو با از دست دادن تابعیت موناکویی ، باز تابعیت موناکویی به فرزند متولد شده داده خواهد شد.

 

یاداوری می شود تابعیت موناکو از طریق والدین موناکویی زمانی به فرزند منتقل می شود که ازدواج والدین به ثبت رسیده باشد. همچنین با اخد تابعیت موناکویی توسط والدین، تابعیت موناکو به فرزندان زیر ۱۸ سال سن آنها نیز داده خواهد شد. همچنین اگر کودکی در کشور موناکو به فرزند خواندگی گرفته شود و یکی از والدین وی تابعیت موناکویی را داشته باشد کودک نیز به تبعیت از والدین خود تابعیت کشور موناکو را دریافت می کند .

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

 1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید