روش های گرفتن اقامت و تابعیت آلمان

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جمهوری فدرال آلمان یا همان کشور آلمان یکی از کشورهای قاره ی اروپا و برلین پایتخت ان می باشد رمی ها اولین گروهی بودند که وارد کشور آلمان شدند. نظام سیاسی این کشور، جمهوری فدرال دموکراتیک و دارای 16 ایالت به شرح ذیل می باشد:

بادن-وورتمبرگ (Baden-Württemberg)
بایرن (Bayern)
برلین (Berlin)
براندنبورگ (Brandenburg)
برمن (Bremen)
هامبورگ (Hamburg)
هسن (Hessen)
مکلنبورگ-فورپومرن (Mecklenburg-Vorpommern)
نیدرزاکسن(Niedersachsen)زاکسن سفلی
نوردر این-وستفالن (Nordrhein-Westfalen)
راینلاند-فالتز (Rheinland-Pfalz)
زارلاند (Saarland)
زاکسن (Sachsen)
زاکسن-آن‌هالت (Sachsen-Anhalt)
اشلسویگ-هولشتاین (Schleswig-Holstein)
تورینگن (Thüringen)

روش های گرفتن اقامت و تابعیت آلمان

کشور آلمان جزء مهم ترین قطب های صنعتی و از بنیانگذاران اتحادیه اروپا محسوب میشود. از مهم ترین شهرهای آلمان می توان از برلین،هامبورگ، فراکفورت، و مونیخ نام برد. کشور آلمان به علت وضعیت اقتصادی مناسب، در دهه های اخیر مورد توجه بسیاری از مهاجرین سایر کشورها قرار گرفته است.

اقامت به دو دسته ی کلی غیر دائم (مانند اقامت کاری ، اقامت تحصیلی ، اقامت آموزش زبان آلمانی ، اقامت برای کار و …) و اقامت دائم(شخص پس از گذشت 5 سال از اقامت موقت و احراز اینکه می‌تواند از طریق کار مخارج زندگی خویش را تامین کند و زبان آلمانی را آموخته باشد و با پذیرش و رعایت مقررات خاص آلمان درخواست اقامت دائم نماید.

کشور آلمان همانند برخی از کشورها تابعیت مضاعف را نمیپذیرد و تا سن 23 سالگی به شخص فرصت داده تا یکی از تابعیتهای متبوع خود را برگزیند.

کودکان بدون تابعیت که در آلمان به دنیا می آیند می‌توانند تابعیت آلمان را بگیرند همچنین پدر و مادر فرزند هم می‌توانند به واسطه تابعیت فرزند خویش تابعیت آلمان را اخذ کنند.

کودکانی که از پدر و مادر تبعه آلمان هستند می‌توانند بعد از 18 سالگی تابعیت خود را انتخاب کنند.

کودکان خارجی متولد شده در آلمان باید بتوانند تا 23 سالگی تابعیت آلمانی خود را ثابت کنند.

راه‌های اثبات تابعیت آلمانی:

تا سن 21 سالگی 8 سال در کشور آلمان اقامت داشته و در کشور آلمان زندگی کند.
تحصیل حداقل 6 سال در کشور آلمان
فارغ التحصیلی از یکی از مدارس آلمان
انجام موفقیت آمیز آموزش های حرفه ای در آلمان
راههای کاریابی بین الملل به آلمان :
1.اخذ تابعیت براساس خون و خاک: اولین و مهم ترین روش اخذ تابعیت براساس سیستم خون و یا خاک می‌باشد.

سیستم کشور آلمان بر اساس سیستم خون می باشد یعنی تابعیت از پدر و مادر به فرزند می‌رسد از طریق  نسب هرچند حتی یکی از والدین تبعه ی آلمان باشد.

2.پناهندگی: طبق کنوانسیون ژنو هرگاه شخصی بعلت عقاید سیاسی ، مذهبی و اجتماعی… در کشور خود در شرف خطری که متعارفاً غیرقابل تحمل است، و یا مجازاتی در انتظار وی باشد، میتواند تا زمان رفع خطر درخواست پناهندگی از یک کشور دیگر نماید و کشور پذیرنده موظف است از نظر خوراک، مسکن و بهداشت، شخص پناهجو را تامین نماید.

پناهندگی دارای دو مرحله میباشد. الف: اقامتگاه موقت: در این مرحله، اطلاعات شخصی افراد به همراه اثر انگشت و عکس اخذ میگردد و بعد از ان اثر انگشت به سازمان جنایی فدرال جهت مشخص شدن اینکه شخص قبلا در کشور اروپایی دیگری درخواست پناهندگی داده و یا خیر؟! در این مرحله علت خروج از کشور زادگاهشان مورد پرسش واقع می‌شود ب: در مرحله ی دوم با درخواست پناهندگی موافقت شده و پرونده ای برای شخص تشکیل میدهند و ایالتی که پناهجو باید فرستاده شود انتخاب می گردد و سپس در یک پناهگاه گروهی اقامت داده می‌شوند.

3.جاب آفر: اولین روش یافتن کار در آلمان: به مدت سه ماه در کشورآلمان آگهی جذب نیروی کار درج گردد و اگر در این مدت متقاضی نداشت به مدت سه ماه دیگر نیز در اتحادیه اروپا درج میگردد و اگر بازهم متقاضی نداشت، شخص خارجی میتواند درخواست دهد.

4.ویزای درجستجوی کار : روش دوم که آسان تر و سریع تر هم میباشد، در این روش مهلت 6 ماهه ای به متقاضی میدهند تا درجستجوی کار باشد. بعد از عقد قرارداد با کارفرمایان آلمانی ،اقامت موقت و یا اقامت دائم دریافت میکنند.که البته شرایطی نیز به شرح ذیل دارا میباشد:

کاریابی بین الملل به آلمان

ترجمه و تایید مدارک تحصیلی: حداقل مدرک کارشناسی، بیشتر رشته های تحصیلی و مهندسی
تسلط به زبان انگلیسی و یا آلمانی: داشتن مدرک زبان الزامی نیست ولی شانس پذیرش را بالا می برد.
سابقه کار: سابقه کار نیز امتیاز مثبتی محسوب می‌شود.
گواهی تمکن مالی: قبل از روز مصاحبه از بانک اخذ میشود.
رزومه: برای روز مصاحبه مورد نیاز است. باید متناسب با تحصیلات و تخصص متقاضی باشد و از سوی دیگر مناسب با نیازهای استخدامی منتشر شده باشد.
انگیزه نامه: انگیزه نامه نیز از موارد بسیار مهم و موثر برای پذیرش شخص متقاضی میباشد که در این رابطه حتما باید با وکلا و افراد خبره در این زمینه مشورت کنید.
توصیه نامه: داشتن توصیه نامه الزامی نمیباشد. در صورت داشتن توصیه نامه از شخصی که هم رشته بوده و در کشورآلمان نیز مشغول به کار است باشد، امتیاز مثبتی محسوب می‌شود.
5.سرمایه گذاری: کشور آلمان بعنوان یکی از صنعتی ترین کشورهای اروپا با رشد و امنیت اقتصادی و زیرساخت های قوی یکی از قطب های جذب سرمایه گذاری بشمار میرود که از این طریق میتوان به اقامت این کشور نیز دست یافت.

ثبت شرکت: یکی دیگر از راههای اخذ اقامت کشور آلمان ثبت شرکت است. در این روش شخص با ارائه طرح توجیهی اقتصادی(Business plan) که هم قابلیت اجرایی داشته و قدرت سود دهی داشته باشد را به اداره بازرگانی تقدیم کند و همچنین متقاضی باید سابقه تجربه کاری در ان حوزه را داشته باشد.
ازدواج: ازدواج همواره یکی از راههای اخذ اقامت هرکشوری محسوب میشود ، هر گاه شخصی که اصطلاحاً خارجی محسوب می‌شود بخواهد با یک شخص آلمانی ازدواج کند میتواند از این طریق به اقامت این کشور دست یابد که البته این امر دارای شرایطی به شرح ذیل میباشد
الف: شخصی که تبعه آلمان است باید ثابت نماید که درآمد کافی برای زندگی خود و همسرش می باشد و نیازی به کمک های دولت ندارد.

ب: شخص متقاضی ازدواج با تبعه آلمان باید با زبان آلمانی (حداقل تا سطح A1) آشنایی داشته باشد .

با صدور ویزای ازدواج آلمان، علاوه بر اقامت، امکان کار و یا تحصیل رایگان پیدا میکند.

ویزای تحصیلی: کشور آلمان همواره برای تمامی کسانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند مورد توجه و جذاب بوده و علت این امر را نه تنها در هزینه های تحصیلی کم تر نسبت به برخی کشور ها مانند آمریکا دانست ، علاوه بر این بورسیه های تحصیلی زیادی نیز وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با راه های ارتباطی JOPFIND با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را در بخش دیگاه های مطرح نماید

پاسخ ها (0)
تا کنون پاسخی به این مقاله داده نشده است.
مهمان
پاسخ شما
عکس یا فایل مورد نظر خود را با کلیک بر روی دکمه آپلود - بارگزاری نمایید - فرمت های پشتیبانی شده : gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• وارد کردن • حذف ارسال فایل (Maximum File Size: 2 MB)

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

تماس باما

آدرس :

تهران، بلوار نلسون ماندلا، کوچه کاج آبادی، پلاک77

تلفن :


021-26232127

فکس :


021-26232127