آلمان

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آلمان

آلمان پس از امریکا دومین کشور محبوب برای کاریابی بین الملل در جهان شناخته شده و به طور خاص مورد توجه افراد و شرکت های بین المللی قرار گرفته است. آلمان بزرگترین اقتصاد در اروپاست و همین امر باعث جذب بسیاری از شرکت ها و افراد به این کشور شده است. علاوه بر اقتصاد خوب و فرصت های شغلی مناسب، سیستم آموزشی آلمان نیز قابل توجه است. مردم بسیاری از سراسر جهان می خواهند شانس انتقال به آلمان را داشته باشند.
برای کاریابی بین الملل به این کشور باید مهارت زبان آلمانی را داشته باشید برای اینکه بتوانید در آلمان زندگی کنید ، باید آلمانی را بدانید. چارچوب مرجع مشترک زبان های اروپایی دارای سه سطح مهارت زبان ، B.A و C است. هر کدام دارای دو بخش هستند. بنابراین زبان در سطح A1 / A2  پایه ، B1 / B2  مهارت در زبان و سطح زبان C1 / C2 پیشرفته تقسیم می شود. برای اجازه کاریابی بین الملل به آلمان، باید وارد امتحانات شوید و تا سطح B2 بگذرانید.

 

نگاهی به فرصت های شغلی کشور آلمان:

بدون شک کشور آلمان بعنوان برترین قطب اقتصادی اتحادیه اروپا نقش فعال و مهمی در ایجاد تحولات اقتصادی جهان داراست.با توجه به پیر شدن جمعیت جوان و فعال این کشور و عدم استقبال جوانان آلمانی در زمینه ی حضور در برخی مشاغل حساس و کلیدی صنعتی  و همچنین نقش پررنگ آلمان در مهاجرپذیری در کنار نرخ پایین بیکاری در این کشور فرصتهای شغلی مطلوبی برای افراد دارای تخصصهای آکادمیک و حرفه ای فراهم شده است که فضای کاریابی بین المللی خوبی را برای این گروه از افراد ایجاد کرده است.در این مقاله سعی خواهیم کرد برخی از رشته های مناسب بازار کار در آلمان را معرفی نماییم.

مشاغل مرتبط به حوزه ی فناوری اطلاعات،نرم افزار شبکه:

رشد شرکت های استارتاپی و ارائه خدمات روزمره زندگی از جمله خدمات مالی،بانکی و آموزشی در بستر شبکه ی اینترنت باعث شده است تا بازاری به ارزش تخمینی 5000 میلیارد یورو تا سال 2020 در جهان شکل بگیرد که قطعا یکی از قطب های مهم این بخش کشور آلمان خواهد بود که همین موضوع نشان دهنده ی اهمیت تامین نیروی کار مورد نیاز این بخش خواهد بود بطوریکه افراد دارای تحصیلات و تخصص مرتبط این حوزه حتی با دانش زبان انگلیسی هم دارای موقعیت های کار عالی و درامد مناسب خواهند بود که از آن میتوانند اقامت آلمان را دریافت نمایند.

مشاغل مرتبط با رشته های پیراپزشکی:

رشته های پیراپزشکی اعم از:

 • پرستاری
 • بینایی سنجی
 • مامایی
 • رادیولوژی
 • فیزیوتراپی
 • رادیوتراپی
 • شنوایی سنجی
 • علوم آزمایشگاهی
 • هوشبری
 • اتاق عمل
 • اعضای مصنوعی
 • گفتار درمانی
 • کادر درمانی
 • علوم تغذیه
 • کارشناسی ساخت پروتزهای دندانی

هرکدام از این رشته ها برای کاریابی بین المللی میبایستی مدارک خود را معادل سازی نمایند و حداقل مدرک زبان  B1 داشته باشند ؛ متقاضیان پس از ورود به کشور آلمان و دوره 6 ماهه ای را میگذرانند که شامل کارورزی و یادگیری زبان آلمانی تا سطح B2 است، آغاز به کار میکنند؛با اینکه آلمان کشوری پیشگام در حوزه ی سلامت میباشد اما این کشور از عدم وجود کافی پزشکان متخصص و پرستاران رنج میبرد و با فراهم آوردن استانداردهای لازم با آغوش باز از حضور پزشکان متخصص و پرستاران اسقبال میکند که در مقالات بعدی در مورد استانداردهای این حوزه صحبت خواهیم کرد.

مشاغل فنی و مهندسی:

طیف وسیعی از افراد در ایران صاحب تخصص های آکادمیک و فنی و حرفه ای در بخش های برق والکترونیک،مکانیک،معماری،عمران و صنایع میباشند که بر اساس سوابق کاری مرتبطی که دارند میتوانند در بازار کار آلمان زمینه ی شغلی مورد نظرخود را پیدا کرده و از این طریق به کشور آلمان کاریابی بین الملل و اجازه ی اقامت این کشور را دریافت کرده و نهایتا پس از چند سال پاسپورت آلمانی خود را دریافت نمایند.

در پایان لازم میدانم به این نکته نیز اشاره کنم که کاریابی پارسیان پارس با برند تجاری JopFind جهت نیل به اخذ اقامت کاری از طریق بلوکارت آلمان و فراهم نمودن فضای مناسب جهت کاریابی بین الملل شما عزیزان متخصص در کنار شما اقدامات لازم را اجرایی مینماید.

 

کاریابی بین الملل به آلمان از طریق اخذ بلوکارت این کشور:

افرادی که دارای تخصص های آکادمیک و دانشگاهی بوده و دارای مدارک دانشگاهی لیسانس،فوق لیسانس و دکتری در حوزه ی فناوری اطلاعات،پزشکی و پرستاری و مهندسی های برق با گرایش مختلف،مهندسی عمران،معماری،مکانیک و صنایع میباشند و حداقل دارای سه سال سابقه ی کار مرتبط با بیمه و یا بدون بیمه (گواهی اشتغال به کار)باشند به شرط فراگیری زبان آلمانی (برای حوزه ه ی فناوری اطلاعات و نرم افزار زبان انگلیسی نیز کافیست)میتوانند جهت اخذ بلوکارت آلمان و کاریابی بین الملل به این کشور اقدام نمایند.

نکته ی مهم جهت اخذ بلوکارت آلمان میزان ارزش مبلغ ناخالص درآمد سالانه ای است که در قرارداد با کارفرما به امضا میرسد که حداقل ارزش آن باید 52000یورو بصورت ناخالص در سال باشد.چنانچه کارفرمایی چنین قراردادی را با کارجو به امضا برساند و کارجو بتواند شرایط خاص مدرک IELTS general 6.5 به بالا باری متخصصین حوزه ی فناوری اطلاعات و نرم افزار و مدرک زبان آلمانیB1 به بالا از موسسه گوته را به سفارت آلمان ارائه نماید میتواند با اخذ ویزای کار آلمان و پس از حدود 2 الی 3 ماه از زمان آغاز کار درخواست بلوکارت آلمان را به اداره ی کاریابی بین الملل این کشور ارائه نموده و کارت آبی را که دارای ارزش 3 ساله و قابل تمدید میباشد دریافت نمایند.

در انتها ذکر این نکته دارای اهمیت اساسی است که محل دانشگاه و مدرک تحصیلی فرد متقاضی در رشته های غیرپزشکی باید به تایید موسسه ZAB آلمان رسیده و پس از دریافت گواهی این موسسه فرآیند کاریابی برای فرد کارجو بسیار تسهیل شده و درست به مانند این است که فرد متقاضی در آلمان تحصیلات خود را به پایان رسانده است.برای رسیدن به این مهم شرکت کاریابی بین المللی پارسیان پارس با برند تجاری JopFind در کنار شما عزیزان اقدامات لازم  در صورت صلاحدید شما متقاضی عزیز اجرایی مینماید.

 

                                                                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                                         

پاسخ ها (0)
تا کنون پاسخی به این مقاله داده نشده است.
مهمان
پاسخ شما
عکس یا فایل مورد نظر خود را با کلیک بر روی دکمه آپلود - بارگزاری نمایید - فرمت های پشتیبانی شده : gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• وارد کردن • حذف ارسال فایل (Maximum File Size: 2 MB)

تماس باما

آدرس :

تهران، بلوار نلسون ماندلا، کوچه کاج آبادی، پلاک77

تلفن :


021-26232127

فکس :


021-26232127